Szent Piroska Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

Január 22-én reggel rövid ünnepség keretében, közös versmondással tisztelegtünk nemzeti imádságunk, a Himnusz születésének napja alkalmából. A diákok az aulában gyűltek össze, ahol a megemlékezésen elhangzott, hogy ezen a napon fejezte be Kölcsey Ferenc a Himnuszt, amit Erkel Ferenc zenéjével a népakarat avatott nemzeti énekünkké. 1989 óta pedig január 22-e a Himnusz tiszteletére a magyar kultúra napja is. A Szent Piroska diákjai és pedagógusai csaknem másfél évtizede közös versmondással ünnepelnek ezen a napon. A diákok ilyenkor megtapasztalják a közös versmondás összetartozást jelentő erejét, életkoruknak megfelelően megélheti igaz magyarságukat is. Az emlékezést Kedves Györgyné Zilahi Enikő magyartanár szervezte. Köszönet a diákoknak a fegyelmezett versmondásért, Gyökös Laura, Szvára Boglárka, Diószegi Tamás és Kövér Marcell 7. b osztályos tanulók közreműködéséért. Csordásné Meszesán Irénke néninek a dekorációért, Szlifka Györgynek a hangosításért és a felvételért.
Kultúra képekben
A magyar kultúra napja, hete tiszteletére Czentye Anikó tanárnő nagyszerű, a magyar kultúra szinte minden ágát felölelő képsorozattal varázsolta ünnepivé az első emeleti faliújságot. A képeken az ábécé betűit felhasználva jelenítette meg mindazt, amire mi magyarok a kultúra területén büszkék lehetünk. Köszönet a tanárnő munkájáért. KGYZE