Szent Piroska Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

Március 14-én délelőtt a települési önkormányzattal együtt emlékeztünk az 1848-as forradalomra és az azt követő szabadságharc eseményeire. A „Hazádnak rendületlenül” című ünnepi műsort Tóth Elekné tanárnő vezetésével a 6. b osztály, valamint az 5-6.évfolyam tanulóinak egy csoportja a nap reggelén először Nyíradonyban, a Szent Mihály Görögkatolikus Általános Iskolában adta elő, majd a délelőtt derekán a helyi művelődési házban ünnepeltünk. Iskolánk tanulói a nemzeti lobogó vezetésével vonultak az ünnepség helyszínére, ahol a Himnusz és az ünnepi beszéd után megelevenedtek a színpadon a 177 évvel ezelőtti eseményeket. A műsort szerkesztette Tóth Elekné, segítségére volt Bilák Erzsébet tanárnő, a zenei anyagot összeállította Kedves György és Tulipán János, a hangosításról Szlifka György gondoskodott. A látványos, mozgalmas, hazafias érzelmeket megmozgató, zenés-énekes, igazán lélekig ható műsort követően közösen vonultunk a főtérre, ahol az iskola vezetői, és az évfolyamok képviselői is elhelyezték az emlékezés koszorúit a Petőfi szobornál. KGYZE




































































