Szent Piroska Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

A tegnapi délutánon a sok évtizedes hagyománynak megfelelően Nyíradony adott otthont a Kazinczyról elnevezett szép magyar beszéd verseny városkörnyéki fordulójának. Ezen a megmérettetésen a novemberben megrendezett helyi verseny első, második helyezettjei vehettek részt. Diákjaink nagyszerű eredményt értek el, és ismét bebizonyították, hogy a Szent Piroskában sok más mellett fontos helyen áll édes anyanyelvünk ápolása, továbbadása, a szép magyar beszédre törekvés hagyományának őrzése.
Az 5-6. évfolyamosok kategóriájában az 5. b osztályos Vasvári István II., Szücs Hédi III. helyezést ért el. Mindkettőjük felkészítője Czentye Anikó tanárnő volt. A 7-8. évfolyamon az első helyezést Györkös Laura 7. b osztályos tanuló szerezte meg, Jacsmenik Barbara 8. a osztályos tanuló II. helyezést ért el. Mindkettőjük felkészítője Kedves Györgyné Zilahi Enikő tanárnő volt. Laura az első helyezéssel kiérdemelte, hogy ő képviselheti régiónkat az április elején Kisújszálláson megrendezésre kerülő országos versenyen. Büszkék vagyunk diákjaink sikerére!