Szent Piroska Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

Február 2-a Jézus bemutatásának ünnepe, amikor a negyvennapos gyermeket elviszik, bemutatják a templomban. Ezen a napon gyertyát is szentelünk a katolikus templomokban. Az ünnepnapot a Szent Piroska is a görögkatolikus templomban kezdte, ahol Elek atya azt magyarázta el a gyerekeknek, mit is jelent a bemutatás ünnepe, és miért szentelünk ilyenkor gyertyát. Míg az atya beszélt, a szemléletesség kedvéért lekapcsolták a templomban a villanyokat, hogy minél jobban megértsék, átérezzék a diákok, milyen felemelő érzés a sötétség, a félhomály után visszatérni a fényességbe. Elek atya szólt az agg Simeonról, aki egész életében arra várt, hogy megláthassa azt a gyermeket, aki a világ világosságát hozza majd el a földre. Hiszen Jézus azért jött közénk, hogy megvilágosítsa életünket, lelkünket, hogy tudjunk békében, szeretetben élni, és az örök világosság felé menni. Ennek jelképére szentelünk ezen a napon gyertyát, valamint azért, hogy szeretetünkkel mi is világítsunk, hogy el ne vesszünk ebben a zavaros világban, és maradjunk tiszták, fehérek, mint a gyertya. „Ne szégyelljünk fénynek, gyertyának lenni!” – mondta Elek atya. Ha mindenki fényt mutat maga körül, ő maga is megtalálja lelke fényét, és a Jézushoz vezető utat. A liturgia végén Elek atya minden osztály számára gyertyát szentelt, amit az osztályok képviselői el is vittek, hogy elhelyezzék az osztályteremben. KGYZE