Szent Piroska Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

A Hajdúdorogi Görögkatolikus Székesegyház-ban püspöki Szent Liturgián adtunk hálát a tanévèrt.
A tanévzáró ünnepség végén Fülöp metropolita és Seszták István, a Hajdúdorogi Főegyházmegye főhelynöke adta át a fenntartó által odaítélt kitüntetéseket.
Idén iskolánkból 2 pedagógus vehetett át kitüntetést. Koleszár Tímea és Őri Tiborné a Szent Gellért díj ezüst fokozatában részesültek! Szívből gratulálunk!
Koleszár Tímea keresztény szellemben, elkötelezetten végzi tanítói munkáját immár 3 évtizede a Szent Piroska Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában. A hagyományos nyelvórákon túl angol nyelven oktatja az ének-zenét, a környezetismeretet és a természettudományt is, természetes könnyedséggel hozva közelebb a gyermekekhez az idegen nyelvet. Pedagógusi hivatása elválaszthatatlan példamutató hitéleti tevékenységétől. Hitét nemcsak szavaival, hanem mindennapi tetteivel is megéli. A helyi görögkatolikus egyházközösség aktív tagja. A szellemi és lelki értékek mellett kiemelt figyelmet fordít a nemzeti identitás és a gyökerek ápolására. Szívügye a hagyományőrzés és a lovasíjászat.
Őri Tiborné több mint 20 éve végzi elhivatott és kiemelkedő pedagógiai munkáját a Szent Piroska Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában. Szakmai fejlődését folyamatos önképzéssel és továbbképzéseken való aktív részvétellel biztosította. Az iskola gyermekvédelmi felelőseként kiemelt figyelmet fordít a gyermekek testi, lelki és érzelmi biztonságára. A tanórai munka mellett aktívan részt vett az iskola közösségi életének szervezésében. Számos program, hagyományőrző rendezvény, kirándulás és kulturális esemény kezdeményezője és szervezője volt.

