Szent Piroska Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

A mai délutánon tartottuk iskolánkban a Kazinczy Ferenc nevéhez fűződő Szép Magyar Beszéd verseny helyi fordulóját. A megmérettetésen a felső tagozatos diákok közül tizenöten vettek részt. A tanulóknak először egy előre kiválasztott, begyakorolt, majd pedig egy ismeretlen szöveg felolvasásával kellett bizonyítaniuk, mennyire tudják alkalmazni a helyes kiejtés, hangsúly, hanglejtés szabályait, értik-e a felolvasott szöveget, mennyire szöveghű a felolvasás. A versenyzőket Magyarné Hudácskó Szilvia szervező magyartanár köszöntötte, majd Garda László igazgató úr mondott néhány bátorító gondolatot a diákoknak. Ezt követően először a szabadon választott, majd az ismeretlen szöveg felolvasására került sor. A zsűrinek igencsak kemény döntéseket kellett hozni, mivel mindkét kategóriában, 5-6. évfolyamon, és 7-8. évfolyamon is nagyon erős volt a mezőny. A kategóriák első helyezettjei képviselik majd iskolánkat a február 5-én Nyíradonyban megrendezésre kerülő területi versenyen. A diákokat Magyarné Hudácskó Szilvia, Kedves Györgyné Zilahi Enikő és Simonné Czentye Anikó magyartanárok készítették fel.
Hosszas tanácskozás után a következő eredmény született:
5-6. évfolyam: 1. helyezés: Szabó Hanna Nikolett, 2. helyezett: Gyökös Laura Dóra 3. helyezett: Magyar Sára, Különdíj: Diószegi Tamás
7-8. évfolyam: 1. helyezett: Szücs Martin Pál, 2. helyezett: Jacsmenik Barbara, 3. helyezett: Szabó Gréta Flóra. Különdíjban részesült: Bródi Berta, Magyar Janka és Kovács Viktória
Minden versenyzőnek és felkészítőnek gratulálunk.





























