Szent Piroska Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

Pénteken ismét „láthatatlan túrára” indultak felső tagozatos diákjaink. Nem kellett elhagyniuk az iskolát, csupán a tetőtérig kellett menniük. De miért is láthatatlan ez a túra, és miért nevezik vak szobának a helyszínt, vagyis a 7. a osztályosok termét? Ennek megválaszolására Hajdufiné Imre Éva tanárnő a legilletékesebb, aki immár ötödik éve szervezi iskolánkban azt az érzékenyítő napot, ahol a vakok és gyengénlátók világával ismerkednek tanulóink. Szemüket kendővel, sállal eltakarva, a 7. a osztályos tanulók segítségével kellett végigmenniük a túra útvonalán, vagyis a teremben kiépített akadálypályán és állomásokon. A zsámolyokon történő, bekötött szemmel való lépkedéssel tapasztalhatták meg, milyen kihívást jelent a vak embereknek a lépcsőjárás, aztán bekötött szemmel kellett vizet tölteni egy pohárba, tapintással tárgyakat, zöldségeket felismerni, az ízlelésre hagyatkozva pedig ropogós csemegék fajtáját eltalálni. Érdekes volt összerakós kockából tornyot építeni, és szerszámokat, eszközöket felismerni fogásuk, formájuk alapján. Minden gyerek nagyon élvezte a túrát, pedig már valamennyien többször végigmentek az útvonalon, hisz Hajdufiné tanárnő minden évben megszervezi számukra az érzékenyítő napot, melyen a pedagógusok is szívesen vesznek részt. A legnagyobb öröm volt azt látni, hogy a hétköznapokban a legcsibészebb diák is milyen nagy odafigyeléssel, segítőkészséggel és figyelemmel vezetgette a rábízott „túrázót”, mert megérezték, hogy ezen a délelőttön milyen felelősségteljes feladat egy kiszolgáltatott embertársuk irányítása, segítése, támogatása. Ez a tapasztalás pedig nagy érték a diákok számára. KGYZE


































