Szent Piroska Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

Ma reggel fellobbant iskolánk adventi koszorúján a harmadik gyertya. A hatodik évfolyam tanulóinak műsora előtt Zoltán atya a böjt lényegérők beszélt a diákoknak. Elmagyarázta, hogy a böjt akkor ér célba, akkor jó, ha próbára tesszük akaratunkat, lemondunk valamiről, ami nagyon fontos számunkra. A böjt legyen Istennek tetsző, és szolgálja a böjtölő épülését. Példát is mondott erre. Ha valaki a telefon, a számítógép helyett erősíti személyes kapcsolatait, elmegy egy barátjához, vagy olvas egy könyvet, az Istennek tetsző cselekedet, és szolgálja a böjtölő lelki épülését. Ezt követően Tóth Elekné és Marozsán Tiborné tanárnők vezetésével a hatodik évfolyam tanulói rövid műsor keretében az ajándékozásról, az imádságról, a szeretetről és karácsony üzenetéről beszéltek, s közben nagy költők bölcs üzenetével tették hitelessé gondolataikat. A harmadik gyertyát Rézműves Renátó 6. b osztályos tanuló gyújtotta meg. KGYZE











