Szent Piroska Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

Sokéves hagyomány iskolánkban, hogy advent idejében diákjaink egyik jócselekedete az, amikor csütörtökönként reggel forró teát és zsíros kenyeret kínálnak a községi piacon. Az árusok és a vásárlók szinte már várják a forró italt és a zsíros kenyeret. Diákjaink nem kevésbé várják a csütörtök reggelt, nagy igyekezettel adagolják a teát, rakják tálcára a konyhás nénik által elkészített zsíros kenyeret, amit aztán nagy szeretettel kínálnak. Mindezért csupán egy mosolyt kérnek cserébe, amit minden alkalommal meg is kapnak. Sőt, mivel a mai, első teaosztást csak egyetlen nap választja el a Mikulás napjától, az egyik árus, a mikulás sapkás Tibi bácsi a mosoly helyett egy-egy nyalókával is kedveskedett a 6. évfolyamos gyerekeknek. KGYZE



















