Szent Piroska Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)
A mai reggelen, Szent Miklós ünnepén, ismét a templomban kezdték a napot a Szent Piroska diákjai. Zoltán atya a naphoz kapcsolódó szentről beszélt a gyerekeknek. Felidézte az egykori mürai püspök életét, majd megfogalmazta a diákoknak, hogy Szent Miklós napjának legfontosabb üzenete nem más, mint az önzetlen szeretet és segítőkészség fontossága. Segítsünk, és szerezzünk örömet másoknak önzetlenül. Aki így cselekszik, Szent Miklóst követi. A liturgiát követően az iskolába vezető úton a diákok az önkormányzat Mikulásától kaptak egy-egy szaloncukrot, majd az iskolában is találkoztak a nagyszakállúval, aki betért minden osztályba. A gyerekek énekkel fogadták őt, majd mindenki csomagot kapott a Mikulástól. KGYZE



































































