Szent Piroska Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

December 9-e, a karácsonyra való lelki felkészülés jegyében zajlott iskolánkban. A napot szent liturgiával indítottuk a templomban, ahol Anna csodálatos foganásának ünnepén Vadas Krisztián nagykárolyi parókus atya szólt a diákokhoz. Elmondta, hogy ezen a napon Annáról és Joakimról emlékezünk, akiket megjutalmazott az Isten végtelen hitükért és kitartásukért. Gyerekért fohászkodtak, és Anna élemedett kora ellenére imáik meghallgatásra találtak. Akkor nemcsak a házaspár kapott ajándékot a Jóistentől, hanem minden ember is, hiszen Anna Krisztusunk anyját, Máriát szülte a földre. A prédikáció üzenetét úgy magyarázta Vadas atya, hogyha hiszünk Istenben, akkor ő mindig ott lesz mellettünk. Ezt követően az ötödik évfolyamosok adventi gondolatait hallgattuk meg, minek végén Magyar Sára meggyújtotta a negyedik gyertyát a templom adventi koszorúján.
A liturgiát követően a diákok lelki gyakorlaton vettek részt, ahol korosztályuknak megfelelő programokon keresztül jutottak kicsit közelebb karácsony csodájához. Az első osztályosok osztályfőnökükkel töltötték a délelőttöt, színeztek, rajzoltak, az 1. b. osztálynak Ida néni (Hotváthné Lakatos Ida) elmesélte a betlehemi éjszaka történetét is. A 2. a osztály Garda László igazgató úrral szinte lélegzetvisszafojtva rajzfilmen nézte meg József, Mária és a Kisjézus megszületésének történetét, a 2. b osztály tanulói Horváthné Szabó Tünde hittanár vezetésével filmnézés közben rajzolhattak, és színezhettek is. A 3. a osztály Simonné Czentye Anikó, a 3 b. osztály Magyar Mária, a 4. b osztályosok Tóth Elekné hittanárok vezetésével szintén kipróbálhatták kézügyességüket, s közben a közelgő ünnephez kapcsolódó kérdésekre keresték a választ. A 4. a osztályosok Nagy Attiláné Lenke nénivel figurákból, bábokból, egyszerű eszközökből építettek fel a terem közepén egy kis betlehemet, majd ügyesen ki is díszítették azt. Az 5-6. évfolyamosoknak Ignácz András atya tartott vetítéssel egybekötött érdekes előadást, a 7-8. évfolyamos diákok pedig Vadas Krisztián atya vezetésével csoportban dolgoztak. Valamennyi téma teremben természetesen a közelgő nagy ünnep eseményei, szereplői álltak a középpontban. A nap délutánján Jaczkó Dániel tócóskerti parókus atya az iskola pedagógusainak tartott ünnepváró elmélkedést iskolánk lelki napján. KGYZE




















































