Szent Piroska Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

December 05-én iskolánk 7-8. osztályos tanulóival Nyíregyházára látogattunk. Először a Szent Miklós Görögkatolikus Székesegyházat látogattuk meg, ahol Tóth Elek atya mesélt a gyerekeknek Szent Miklósról, majd a Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskolán fogadtak bennünket, ahol meghallgattuk, hogy milyen szakokon lehet tanulni, és megnéztük a könyvtárat is. Egyházi és kulturális műveltségünket gyarapítottuk a Görögkatolikus Múzeumban, ahol tárlatvezetéssel egybekötött foglalkozáson vettünk részt. A diákok érdeklődve hallgatták az ikonokról, egyházi műtárgyakról szóló előadást. Ebéd után a karácsonyi vásárban nézelődtünk, majd Sóstóra vitt az utunk, ahol sétáltunk egy nagyot a tó körül. Délután lelki élményekkel gazdagodva indultunk vissza Nyíracsádra. A tanulmányi kirándulást, ahova Elek atya kísért el minket, Molnárné Tóth Andrea tanárnővel szerveztük.
Deákné Osvald Erika










