Szent Piroska Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

Ködös, nyirkos, hűvös volt a mai reggel, ezért a községi piac árusai különösen várták a Szent Piroska diákjainak adventi kedvességét, a forró teát és a zsíros kenyeret. Ezen a reggelen Simonné Czentye Anikó néni vezetésével a 8. a osztályosok kínálták jó szívvel a szeretetet, amiért csak egy mosolyt kértek cserébe. Az árusok közül többen megjegyezték, hogy mennyire jól esik nekik a nyíracsádi iskolások kedvessége, majd hozzátették azt is, hogy egyetlen piacon sincs ilyen szívélyes, gyermeki fogadtatásban részük. Bármikor jól esik ilyen őszinte elismerést kapni, de adventben, karácsony közeledtével különösen melengeti a szívünket. KGYZE














