Szent Piroska Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

Őri Tiborné és Czapár Gáborné tanító nénik harmadik osztályosai jászberényi gyerekeknek küldtek karácsonyi üdvözlőlapot. Olyan „régimódit”, olyan igazit, amit nem e-maiben kell elküldeni, hanem postán kell feladni. Hugi néni az interneten bukkant rá egy jászberényi tanító nénire, aki levelezőpartnert keresett alsó tagozatos diákjainak. Felvették a kapcsolatot, és gyorsan megszületett a karácsonyi üdvözlőlap ötlete. A szülők megvásárolták a képeslapokat, a gyerekek saját kicsi kezükkel írták rá a jókívánságot, és rajzoltak is a lapra egy-egy kedves kis karácsonyi szimbólumot. Aztán megcímezték, bélyeget ragasztottak rá, és személyesen vitték el a postára, ahol bedobták a gyűjtőládába. Nagy izgalommal és örömmel dolgoztak, mindannyian átérezték az örömszerzés élményét. Azt azonban nem tudták a nyíracsádi gyerekek, hogy Jászberényben egy osztály ugyanilyen izgalommal készítette a saját kis képeslapjaikat a nyíracsádi gyerekek számára. Nagy volt a meglepetés, amikor megérkeztek a lapok. Ehhez persze nagy szükség volt a szülők segítségére is, akik szintén izgatottan várták csemetéikkel a lapokat, pedig ők tudtak a kis cselszövésről. KGYZE


















