Szent Piroska Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

December 14-én inkább hasonlított vásári forgataghoz nyíracsádi a Szent Piroska iskola udvara mintsem oktatási intézményhez. Ennek oka nem más volt, minthogy idén első alkalommal rendezte meg vidéki helyszínen a Hajdúdorogi Főegyházmegye hagyományos adventi, ünnepváró, Úton Betlehembe elnevezésű programját. A minden évben nagy érdeklődést kiváltó, első vidéki rendezvényen nagy-nagy örömünkre a mi iskolánk és a görögkatolikus egyházközség fogadhatta résztvevőket, érdeklődőket. A reggel igazi hagyományos disznótorral kezdődött, közben gomba módra szaporodtak a sátrak az udvaron, ahol a környékbeli és az egyházmegye különböző pontjairól érkeztek az intézmények. Sütőtök, kalács, tea palacsinta, siligó és megannyi étek illata lengte be iskolánk udvarát. Az vendégek sorra jártál a sátrakat, miközben az apróságok először a Palánta Bábmisszió előadását nézhették meg a mesésen feldíszített tornateremben. Ezt követően a dr. Seszták István főhelynök atya hivatalosan is megnyitotta a rendezvényt. Köszöntötte a vendégeket, majd a következőket mondta: – Szeretném mindenki szívébe zárni a mai rendezvény üzenetét, miszerint egész életünket meghatározza a misztérium, hogy úton vagyunk. Ezt az utazást pedig a mi Jóistenünk végtelen szeretet hatja át. Utunk végén kívánom mindenkinek, hogy együtt érkezzünk meg karácsony szent ünnepére Betlehembe – hangzottak a főhelynök atya szavai. A megnyitó után az Aqua Manók varázsoltak ünnepi hangulatot a tornaterembe, ahol gyerekek, pedagógusok és szülők együtt örülhettek az ünnepvárásnak. A nap üde színfoltja volt a hajdúdorogiak betlehemezése is, amivel régi falusi hagyomány elevenedett meg a színpadon. Sokan voltak kíváncsiak Garda Benedek előadására, ahol a nyári El Camino útján tett zarándoklatáról tartott képes beszámolót, majd a görögkatolikus templomban imaórán vettek részt az érdeklődők, ahol Tóth Elek atya bemutatta a templomot, és beszélt annak történetéről is. A nap zárásaként Heit Lóri és zenekara varázslatos karácsonyi koncertjét hallgathatták meg az érdeklődők, a közönség sokszor együtt énekelte velük a karácsonyi dallamokat. A nap végére megérkezett Kocsis Fülöp atya is, aki egyenesen Rómából jött Nyíracsádra, s a következő gondolatokat osztotta meg a hallgatósággal: – Ezzel a rendezvénnyel szeretnénk minden évben hozzásegíteni a résztvevőket, hogy ne csak elinduljunk, de karácsony szent ünnepére együtt meg is érkezzünk Betlehembe. Haladjunk együtt az úton, érkezzünk meg együtt, de az ünnep elmúltával se engedjük el egymás kezét. Ezen az úton, ebben az közeledésben pedig találjuk meg közösen Krisztus békességét a szívünkben – hangzotta Fülöp atya szavai. A disznótoros napzáró késő délutáni ebéd előtt Garda László igazgató köszönte meg a lehetőséget, hogy Nyíracsád lehetett az főegyházmegye karácsonyváró rendezvényének a helyszíne, ahol minden dolgozó és szervező jó szívvel fogadta a vendégeket. Köszönetet mondott mindenkinek, aki bármilyen formában hozzájárult a jó hangulatban eltöltött nap sikeréhez, s örömét fejezte ki, hogy a résztvevők testben és lélekben gazdagodva térhettek haza Nyíracsádról. KGYZE















































































