Szent Piroska Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

A 3. évfolyamos tanulók angyalkákról, szeretetről, csillagokról, csodavárásról szóló adventi, karácsonyváró műsorával nyitottuk a mai reggelt iskolánkban. A szívmelengető előadást követően Varga Máté lobbantotta lángra az 5. gyertyát, majd Zoltán atya arról a születésnapról – Jézus születéséről – beszélt a diákoknak, amit hetek óta várunk. Felhívta a gyerekek figyelmét arra, hogy karácsonykor menjen el mindenki a templomba, hogy fel tudja köszönteni a Kisjézust, az Isten fiát, aki a földre született. Vigyen mindenki ajándékot is, de mi legyen az? Vigyük el a jászolhoz önmagunkat. Ajándékozzuk oda szeretetünket, örömünket, lelkünk békéjét, jócselekedeteinket és hálánkat ezen a szép ünnepen. KGYZE











