Szent Piroska Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

Iskolánk diákjai, pedagógusai minden karácsony előtt gondolnak azokra a gyermekekre, akiknek nehéz sorsuk miatt nem jut ajándék a karácsonyfa alá, vagy talán még karácsonyfát sem tudnak díszíteni. Ebben az évben „angyalbatyukat” készítettek diákjaink. A csomagok jó állapotban lévő, esetleg új játékokat, plüss figurákat, társasokat, apró ajándéktárgyakat, ruhaneműt, édességet, pipere meglepetést, és megannyi ötletes ajándékot tartalmaztak. Minden csomaghoz járt néhány kedves szó, vagy éppen rajz, és persze megjelöltük, hogy hány éves lányokhoz vagy fiúhoz illik az ajándék. Gyermekeink és pedagógusaink, no meg a szülők önzetlenségét bizonyítja, hogy csaknem 100 doboznyi ajándék, vagyis angyalbatyu készült el, melynek egy részét Garda László igazgató úr december 14-én már át is adta Jaczkó Dániel atyának, a Hajdúdorogi Főegyházmegye Karitász Szervezete igazgatójának, valamint Balogh Viktor munkatársnak. Az ezt követően érkezett újabb csomagokat Tóth Elek lelkiigazgató atya viszi el a karitász szervezethez. A csomagok Kárpátaljára kerülnek majd, ahol bizonyára sok-sok gyermek karácsonyát sikerül boldogabbá tenni. KGYZE



