Szent Piroska Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

“A Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.”
(Róm 5,5)

A mai reggelen a három főpap, Aranyszájú Szent János, Nagy Szent Bazil és Szent Gergely ünnepére gyűltünk össze a görögkatolikus templomban. Elek atya elmondta a diákoknak, hogy tudjanak meg minél többet a három szentről, hogy életük példájával vezethessenek bennünket. Mindhárom ünnepelt főpap püspök volt, így Elek atya a továbbiakban a püspökök küldetéséről beszélt a tanulóknak. Többek között a következő gondolatokat mondta: Jézus azért jött a földre, hogy tanítsa, hirdesse mindazt, amit az Isten üzent az embernek. Ezért Jézus kiválasztotta a 12 apostolt, hogy miután ő visszamegy a mennyekbe, az apostolok legyenek azok, akik tovább viszik az ő tanításait, vagyis Isten üzenetét. Ahol a tanítványok hirdették az igét, ott választottak egy vezetőt, akik továbbadták Krisztus tanításait. Ők lettek a püspökök. Püspökökre pedig azért van szükség, hogy mindig legyenek vezetők, akik ügyelnek arra, hogy Jézus szavait, a szentírás gondolatait ne értelmezhessék félre az emberek.
Elek atya prédikációjának utolsó mondata az volt, hogy Krisztus tanításait nem szabad véka alá rejteni. Ezzel kapcsolatban feladatot adott a diákoknak, hogy járjanak utána, mit jelent a manapság már alig ismert véka szó. Rajzolják is le, és hozzák magukkal a február 2-i liturgiára. Kíváncsian várjuk, vajon hányan keresik meg a ma már alig ismert szó jelentését. KGYZE